סיכום שנת 2018

בשנת 2018, ככל הנראה כל סוג נכסים היה מפסיד. בשנת 2019 זה היה הפוך, עם

למרות הרוח הראש הפוליטית, חברות רוסיות “בדרך כלל במצב טוב”, אמר פרייזר לונדי, ראש האשראי בהרמס ניהול השקעות. עבור רבים מהם, כמו יצרני סחורות שהפיקו תועלת מיציבות בשוק הנפט ובמט”ח, “לעתים נדירות היו טובים יותר”, אמר.

ברק ביוון

המריבה עם רוסיה לביצועי השנה הטובים ביותר בשוק המניות היא יוון, שהחלה עשור סוער עם משבר פיננסי והצלה של קרן המטבע הבינלאומית – וכעת היא מסיימת אותה עם מפגן מדהים הן למניות והן לאג”ח.

מחוץ למחלקת ההחלמה

כמה 10,000 דולר השקיעו באג”ח יווניות שנעשו במהלך השנה

הרפורמות במדינה החלו להשתלם ומפלגת השמאל הקיצונית הודחה על ידי הדמוקרטיה החדשה במרכז-ימין בבחירות ביולי. כסף קל מהבנק המרכזי האירופי עזר, ומאפשר למדינה ללוות בריבית שלילית במהלך אוקטובר, ואג”ח הממשל שלה ל -10 שנים הציגה את העצרת הגדולה ביותר עד כה בין 19 שווקים עיקריים שעקבו אחר בלומברג ניוז.

הרגע של אוקראינה

המטבע הטוב ביותר בעולם השנה מתוך יותר מ -130 שאותו עוקב על ידי בלומברג? זהו Hryvnia האוקראיני, שראה תקופה ללא הפרעה של הערכה יציבה בשנת 2019. זה סימן הפסקה עם שלוש שנים של תנודות מחירים של כ -10%, שבאו בעקבות קריסת המטבע לאחר הפלישה הרוסית לקרים וכאשר נלחמו הבדלנים ב החלק המזרחי של המדינה. חבילה של רפורמות ידידותיות לשוק כחלק מתכנית קרן המטבע הבינלאומית איפשרה לבנק המרכזי לחתוך את הריבית, ובכך סייעה להגביר את הצמיחה הכלכלית. שווי השוק של מטבע המדינה עלה מהר יותר מכל האחרים השנה.

סלח לי?

איך 10,000 דולר התחלפו Hryvnia אוקראינית הוערך במהלך השנה

Scroll Up