הזדמנויות עיסקיות

הזדמנויות גדלות – וכמה מהזוכים הגדולים הגיעו מפינות בלתי צפויות של השוק.

השנה הוצגו התלקחויות גיאו-פוליטיות כמו הסלמה במלחמת הסחר בארה”ב וסין והדרמה של ברקסיט בבריטניה, אך השווקים הושרו על ידי גורמים כמו תפנית יונית מבנקים מרכזיים כולל הפדרל ריזרב. הוסיפו את הכל יחד והייתה חוסן מפתיע בשוק למרות מחסומים תקופתיים של כותרות שליליות.

“זה היה די כיף לסחור בזה,” אמר סטיבן אינס, אסטרטג השוק הראשי באסיה ב- AxiTrader בע”מ. “בסך הכל המגמה עלתה” ו”סך הכל הפיכת ההיפוכים בכל שיהוקים מסיביים אלה הייתה פורה ביותר כמעט בכל נכס חוצה ממש מעבר לרוחב. זו הייתה שנה טובה במספר חזיתות לכולם. “

אף שרוב תשומת ליבו של הענף הייתה על הרשומות במניות בארה”ב ובמדדי המניות העולמיים, היו מהלכים בולטים גם בפינות אחרות בשוק. להלן מבט על כמה מהבולטים הגדולים ביותר.

מהפכה רוסית

בשנה בה ארה”ב הטילה כמה סיבובים של סנקציות טריות על רוסיה ומוסקבה התנדנדה על ידי שבעה שבועות של הפגנות, שוק המניות במדינה הצליח הכי טוב בעולם על בסיס תשואה מוחלטת במונחים דולריים, והמטבע שלו הוא השני הטוב ביותר ברחבי העולם. מחירי הנפט היציבים אפשרו לאלווירה נבולינה, מושלת הבנק המרכזי ברוסיה, להוריד את הריבית חמש פעמים. זה עזר לריבאונד ממכירת מכירה בשנת 2018 שחלקם ראו מוגזמים.

החזרת הגדולה הרוסית

כמה 10,000 דולר השקיעו במניות ברוסיה במהלך השנה

Scroll Up